Hızlı yardım için :

+90 (312) 210 16 60 info@smartcity.com.tr
smart city

2021 Akıllı Şehir Akıllı Aydınlatma Direk Sistemi

Çoğu zaman onlarcasının önünden öylece geçip gideriz, hiç dikkat etmeden ve ciddiye almadan, ancak onlar bizi fazlasıyla ciddiye alıyor, dikkat ediyor ve hatta bizleri takip ediyor. Kimden mi bahsediyorum? Yeni nesi ajanlardan; Akıllı şehirlerin akıllı aydınlatma direklerinden.

Logo

Hergün geçtiğimiz sokaklarda, yürüdüğümüz yollarda, oturduğumuz parklarda onbinlerce sokak lambası bulunmaktadır. Bizler onları orada öylece duruyor zannederken onlar aslında yeni nesil şehirlerin içinde kendilerine çok daha etkin bir yer edinmiş durumda. Onlar bizi izliyor, takip ediyor ve bizlere hayatı kolaylaştırabilmek için bazı tedbirler bile alıyorlar. Bazıları dahili kameraları ile şehrin güvenliğine katkı sağlarken, bazıları ise hava durmunu ölçerek bizleri bilgilendirebiliyor, bazıları üzerlerinde barındırdıkları “Panik” butonları ile hem aydınlık miktarını arttırıp caydırıcı olmaya çalışırken aynı zamanda güvenlik güçlerine “Alarm” göndererek toplumsal hayata katkı sağlıyor, hem de bunları bizlere hiç çaktırmadan yapıyorlar J.

IOTInternet Of Things platformlarına verilen önemin gerek ülkemizde gerekse dünyada artış gösterdiği aşikardır. Tam da bu noktada IOT vasıtasıyla dönüşüm geçirmekte olan şehirler akıllı şehir olmak yolunda ilerlerken, akıllı şehirlerin en önemli parçalarından

biri olan aklıllı enerji kısmı da gelişen teknolojiye ayak uydurmaktadır.

Akıllı aydınlatma direkleri hem gerektiği kadar aydınlatma sağlayarak enerji tasarrufunda bulunurken, hem de yeni nesil ajanlar olarak şehir güvenliğine fayda sağlayıp toplumsal hayatı kolaylaştırmaktadır.

Aklıllı direkler üzerinde bulunan sensörler ile içinde bulunduğu ortamı pekçok farklı parametre ile araç yoğunluğu, hava durumu, aydınlık şiddeti, panik ve olağanüstü haller vb. simüle ederek gerekli merkezlerebelediye, EGM, yerel güvenlik ofisleri, vatandaş portalları vb. hızlı veri iletimi sağlar. Bu sayede akıllı direkler hem tasarruf sağlamakta hem de toplumsal hayatı kolaylaştırmaktadır.

Üstelik tüm bunları Türkiye olarak tamamen yerli teknoloji ile başarabilmekteyiz, smart city mühendisleri tarafından %100 yerli ve milli kaynaklarla geliştirilen ASAS, klasik aydınlatma armatürlerini akıllı ajanlara dönüştürür.

Sizlerde detaylı sunum almak ister misiniz ?