Hızlı yardım için :

+90 (312) 210 16 60 info@smartcity.com.tr
smart city

2020 Akıllı Şehir Akıllı Kapan Sistemi

Gıda sektöründe yıllardır farelerle birçok teknikle mücadele ediliyor. Turkcell ve İSSnin teknolojiyi kullanan \"Akıllı Kapan Sistemi\" bu mücadeleyi bir üst seviyeye taşıyor.

Logo

Turkcell, müşterisi İSS Haşere Kontrol Hizmetleri'nin özel ve farklı iş alanı için teknolojinin kullanım alanını zenginleştiren oldukça ilgi çekici bir proje geliştirdi.

Türkiye'nin dört bir yanında 5 binden fazla konut ve iş yerine haşere ve kemirgen kontrol hizmeti sunan firma, Turkcell iş birliği ile geliştirilen Akıllı Kapan sistemi sayesinde, ilaç ve gıda üretim alanlarındaki kemirgen aktivitelerini, kimyasal kullanmadan elimine etmeyi sağlıyor.

Sıradan bir "kemirgen istasyonu" gibi görünen Akıllı Kapan, cihazın içindeki dedektör mekanizması sayesinde harekete duyarlı bir yapıya sahip. Cihaz, buradan aldığı mesajı ana üniteye yolluyor. Mesajlar, ana üniteden daha önce belirlenmiş cep telefonuna ya da e-posta adresine, sensörlerle tespit edilen hareketin bilgisini ulaştırıyor. Böylece, Akıllı Kapan sayesinde kemirgen aktivitesine bir sonraki servis periyodunu beklemeden müdahale edilebiliyor. Henüz kısa bir süredir kullanılan sistem, operasyonel verimlilik ve müşteri memnuniyeti bakımından şimdiden önemli ölçüde fayda sağlıyor.

Sizlerde detaylı sunum almak ister misiniz ?