Hızlı yardım için :

+90 (312) 210 16 60 info@smartcity.com.tr
smart city

2021 Akıllı Şehir Akıllı Makine Titreşimi Ölçümleri Sistemi

RIONOTE Çok İşlevli Ölçüm Sistemi, piezoelektrik ivmeölçer bağlayarak titreşimleri ölçmek için kullanılabilir. Ünite, dört giriş kanalını desteklediği için, eş zamanlı 3 eksen ölçümü (iki yatay eksen ve bir dikey eksen gibi) veya çoklu konumlardaki ölçümleri kolaylıkla gerçekleştirilebilir.

Logo

Hafifliği sadece yaklaşık 1.2 kg, küçük boyutlar ve pille çalışan çalışma sayesinde RIONOTE, taşınabilir titreşim ölçüm ve analizini hızlıca yapar.
Aşağıdaki resimde, dönme makinasındaki titreşimlerin ölçümü ve FFT analizi için bir kurulum gösterilmektedir. Ölçüm, yatay H ve eksenel A yön için bir noktada eş zamanlı olarak ve dikey yönde iki nokta halinde gerçekleştirilir.

Rion tarafından sunulan piezoelektrik ivme ölçerlerin geniş serisi, çok küçük ve hafif birimler, yüksek sıcaklık dirençli üniteler ve üç yönde aynı anda çıkışa sahip birimler gibi birçok farklı türü içeriyor. Bu, uygulamanız için tam olarak doğru türünü bulmanızı mümkün kılar.
RIONOTE, CCLD’yi desteklediğinden, entegre amplifikatörlü ivme ölçerleri doğrudan bağlayabilirsiniz. Şarj çıkışı tipi ivmeölçer, Şarj Dönüştürücü VP-40 vasıtasıyla kullanılabilir. Rion’un titreşim ölçerler ve şarj amplifikatörleri yalnızca ivme değil aynı zamanda hız ve deplasman ölçümlerini de desteklemektedir.
AC çıkış sinyalini RIONOTE’ye bağlayarak ivme, hız ve yer değiştirme analizi mümkündür. Dalga kayıt fonksiyonu, kaydedilmiş dalga formlarının daha ayrıntılı FFT analizi yapılmasına olanak sağlar, böylece sadece kararlı durum titreşimleri değil aynı zamanda dalgalanan titreşimler analiz edilebilir.
Uygulama Örnekleri
Araç hızlanma zamanında eş zamanlı ses / titreşimlerin, ve rpm ölçüm sırasında FFT analizi.
Dönme makinelerinin eş zamanlı ses / titreşimlerin, ve rpm ölçüm sırasında FFT analizi.

Sizlerde detaylı sunum almak ister misiniz ?