Hızlı yardım için :

+90 (312) 210 16 60 info@smartcity.com.tr
smart city

2021 Akıllı Şehir Akıllı Mezarlık Bilgi Sistemi

Belediye sınırları dahilindeki mezar yerlerinin ve bu mezarlıklarda yatan mevtaların kayıtlarının sorgulanabildiği, mezar yeri fotoğraflarının görüntülenebildiği ve mezar kapısından mezar yerine kadarki en kısa yolu gösteren bir uygulamadır.

Logo

Belediye sınırları dahilindeki mezar yerlerinin ve bu mezarlıklarda yatan mevtaların kayıtlarının sorgulanabildiği, mezar yeri fotoğraflarının görüntülenebildiği ve mezar kapısından mezar yerine kadarki en kısa yolu gösteren bir uygulamadır. Mezarlık girişlerindeki kiosklara da kurulum yapılabilir.

Uygulamanın sahip olduğu duyarlı ve modern tasarım ile kurumunuza özel tema uygulaması yapılarak, vatandaşların sunulan hizmete aynı arayüzlerle erişmesi sağlanabilir. Uygulama, kurumunuzun sahip olduğu mekansal ve sözel verileri kapsayacak şekilde genişletilebilir veya daraltılabilir entegrasyon özelliklerine sahiptir.

Mezar Konumu ve Mevta Bilgileri Üzerinden Kabir Sorgusu
Uygulama üzerinde, hem mevtaların vatandaşlık bilgilerinden hem de gömülü oldukları ada-parsel bilgilerinden sorgulama yapılabilir. Açılan bilgi kartında mezara ait fotoğraf bilgisi görüntülenebildiği gibi dua okuma özelliği de bulunmaktadır.

En Kısa Yol Bilgisi
Çok sayıda mevtanın gömülü olduğu mezarlıklarda aranılan mezarı bulmak zor olabilmektedir. Bu yüzden mezarlık girişlerindeki kiosklarda açılan uygulama ile aranılan mezara giden en kısa yol her girişten ayrı ayrı olarak gösterilebilir ve kullanıcılara bir çıktı verilebilir.

Kiosklarda Çalışmaya Uygun Arayüz
Kiosklardaki dokunmatik ekranlara uyumlu arayüzü sayesinde hiçbir ek düzenlemeye ihtiyaç duymadan çalıştırılabilir.

Neden Mezarlık Bilgi Sistemi?
Belediye sınırları dahilindeki mezar yerlerinin, gömülü olan mevtaların sorgusu ile kullanıcılar sevdiklerinin gömülü olduğu mezarları bulabilir ve mezar yerine giden en kısa yolu sorgulayabilir.

Hangi Sorunları Çözüyor?
Binlerce mevtanın gömülü olduğu mezarlıklarda aranılan mezarın konumunun ve bilgilerinin sorgulanmasını sağlamaktadır.
Dolu ve boş mezarların harita üzerinde görüntülenmesi sağlanmaktadır.
Mezarlık girişinden aranılan mezar yerine giden en kısa yol bilgisinin çıktısı verilerek kullanıcıların aranılan konuma en kısa mesafeden ulaşması sağlanır.

Sizlerde detaylı sunum almak ister misiniz ?