Hızlı yardım için :

+90 (312) 210 16 60 info@smartcity.com.tr
smart city

2021 Akıllı Şehir Güzergah Analiz Modülü Bakım Onarım Modülü

Optimum güzergah tasarımı genellikle araziden toplanan koordinatlı veriler ve güzergahın geçmesinin uygun oldugu yerler belirlenerek manuel olarak yapılmaktadır.

Logo

Geleneksel yöntemde rota üzerinde bulunan bütün faktörler agırlıkları ile tam olarak belirlenemeyeceginden çeşitli zorluklar yaşanmaktadır. Otomatik boru hattı güzergah belirleme algoritması; cografi ve topografik engelleri otomatik belirleyerek, kısıt getiren alanların agırlıklarına baglı olarak en uygun güzergahı hesaplayabilmektedir. Uygulama Least Cost Path En Az Maliyetli Yol algoritması kullanılarak sayısal arazi modeli ve diğer kurumlardan gelen bilgilere göre otomatik dogal gaz boru hattı güzergahını bir nevi yapay zeka ile belirlemektedir.

Dogaz Gaz ve Petrol Işletme Müdürlükleri tarafından yapılan bakım onarım faaliyetlerinin takibinin elektronik ortama taşınmasını, çalışmaların merkezden takip edilebilmesini, merkez ve saha çalışanları arasındaki koordinasyonu saglayan WEB ve Mobil olmak üzere iki farklı platformda kullanılacak uygulamadır.

Sizlerde detaylı sunum almak ister misiniz ?