Hızlı yardım için :

+90 (312) 210 16 60 info@smartcity.com.tr
smart city

2021 Akıllı Şehir Mapcodex Botaş Cbs

BOTAŞ Cografi Bilgi Sistemi; sözel ve cografi verilerin, Genel Müdürlük, Bölge Müdürlükleri ve Işletme Müdürlükleri tarafından, belirlenen yetki düzeylerine göre ulaşılması, değiştirilmesi, güncellenmesi, sorgulanması ve raporlanmasını kapsamaktadır.

Logo

Oluşturulan sistem yardımıyla mekânsal verilerin sözelveriler ile entegrasyonu saglanarak veriler çok daha hızlı ve güncel olarak değiştirilecek ve izlenecek, ayrıca bugüne kadar yapılması pratik olarak mümkün olmayan sorgulama ve analizler yapılarak tek merkezden veri kontörlü saglanacaktır. BOTAŞ’a ait veya kullanımda bulunan taşınmazlara ait konumsal veriler, aynı zamanda sözel veriler ve projeler ile ilişkilendirilip, WEB üzerinden cografi olarak takibi amaçlanmaktadır.
Boru hatları ve tesislere ait bilgilere harita üzerinden ulaşılmasını saglayan WEB uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde başka bir CBS uygulaması kullanmaya gerek kalmadan, il bazında istatistiksel grafikler çıkarabilecek, temel harita araçları ile mesafe ve alan ölçümü yapılabilecek, dosya yükleme komutu ile yaygın olarak kullanılan çizim formatlarına ait dosyalar koordinatlı olarak sisteme yüklenebilecektir.

Sizlerde detaylı sunum almak ister misiniz ?